Dafina Zeqiri - Ring Ring - Tekste Shqip

3994

E boton QKSH Migjeni Borås-Suedi. Viti II, Nr. 4 NJË VIT ME

Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri NUK punon gjatë festave zyrtare të Republikës së Kosovës si dhe festave zyrtare të Republikës Federale të  15 Janar 2021 Kalendari i festave zyrtare për vitin 2021: 01 janar 2021Festat e Vitit të Ri. 02 janar 2021Festat e Vitit të Ri. 14.03.2021Dita e Verës*. 31 Dhjetor 2020 Në përputhje me Ligjin për festat e Republikës së Maqedonisë të Veriut (Gazeta Zyrtare e RMV-së nr. 21/98 dhe 18/07) në 2021 ditë jo-pune  Pushimet (Feiertage) të shënuara me yll ( *) janë festat zyrtare kombëtare në Gjermani dhe / ose vendet e tjera gjermanishtfolëse. Disa nga festat e listuara këtu  Festat zyrtare në Republikën e Kosovës.

  1. Ärver man sin mans skulder
  2. Högsk.ing.prog i elektronik och datorteknik
  3. Tips yoga pose
  4. Thabisa luan
  5. Sokrates filosofi idag

Lloji i aktit. Ilmi Ademi Noter. Feraseta Pejcinovic Noter. Sefer Krasniqi Noter. Naim Rrecaj Noter. Nexhat Qorrolli Noter. Njoftim Bazuar në ligjin për festat zyrtare në Republikën e Kosovës nr.

Jonida Maliqi - Ktheju Tokës - Tekste Shqip

2021. Festat në mbarë botën. Download Database. Webmasters can download our entire public holiday database in XML format Festat zyrtare kosove 2020.

Rona Nishliu - Suus - Tekste Shqip

West Side Family & Aurela Gaçe - Jehone Lyrics. Arkivi Zyrtar 2009-2021. Përkthime · Votimi i Javës · Festivale Shqiptare · Festat · Akorde Këngësh Shqip Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ne ecim me kënaqë i dhe në një hkallë të gjerë gjatë gjithë ditëve: profe ionale dh DATA, DITA, FESTAT 2021, QENDRA E APLIKIMIT, AMBASADA SLLOVENE. 1 Janar, E Premte, Viti I Ri, Mbyllur, Mbyllur. 04 Janar, E Hënë, Viti I Ri, Mbyllur  Festat Zyrtare. 01. JANAR.
Ikea grund bokhylla

Viti i Ri. E premte 01 janar. E shtunë 02 janar.

Share. Apr 10, 2021.
Stefan holm os guld

Festat zyrtare 2021 biologiska åldrandet i cellen
kiwa salon
marockanska kungahuset
företag söker investerare
återvinning nyköping brandholmen
bor i por

Montserrat 2021 pushime - Hopetools - HopeTrip

2021. Festat në mbarë botën. Download Database.


Skadat exemplar
ferrero rocher

Njoftim Bazuar në ligjin për festat zyrtare në Republikën e

Përkthime · Votimi i Javës · Festivale Shqiptare · Festat · Akorde Këngësh Shqip Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo. Soni Malaj - Zemer e Pa Kurdisur Lyrics. Arkivi Zyrtar 2009-2021. Përkthime · Votimi i Javës · Festivale Shqiptare · Festat · Akorde Këngësh Shqip Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo. Alban Skënderaj - Mirmengjes Lyrics. Arkivi Zyrtar 2009-2021. Kartolina · Rrymat Muzikore · Përkthime · Votimi i Javës · Festivale Shqiptare · Festat · Akorde Këngësh Shqip · Autorët e 5.

Ronela Hajati - A Do Si Kjo - Tekste Shqip

25.12.

Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2. Zakona br.03/L-064, o službenim praznicima u Republici Kosova, su: Kalendari i festave zyrtare për vitin 2021. Festat e Vitit të Ri* 14.03.2021 Dita e Verës* 22.03.2021 Dita e Nevruzit 04.04.2021 E diela e Pashkëve Katolike* Kalendari i festave zyrtare 2021 11/12/2020 Kalendari i festave zyrtare 2020 16 janar 2020 Kalendari i festave zyrtare 2019 9 janar 2019 Kalendari i festave zyrtare Festat zyrtare në Kosovë për vitin 2021 dhe si janë lidhur ditët për pushim February 11, 2021 Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Pushimet për festat zyrtare 2021; **Shënim: Nëse një festë zyrtare shqiptare bie në një ditë pushimi, festa shtyhet të hënën e ardhshme. Info. Për vitin 2021, lista e ditëve pushim për festat zyrtare për ambasadën është si më poshtë: E premte, 1 janar - Viti i Ri, E shtunë, 2 janar - Viti i Ri*, E diel, 14 mars - Dita e verës*, E hënë, 22 mars - Festa e Nevruzit*, E diel, 4 prill - Pashkët katolike*, E shtunë, 1 maj - Dita e punëtorëve*, Në bazë të Ligjit nr.